Fotoğraf Deyip Geçmeyin

LinkedIn profil fotoğrafınızın profilinizin görüntülenme sayısını önemli ölçüde etkilediğinin farkında mısınız? İlk izlenim için ikinci bir şansınız olmadığını göz önünde bulundurarak, profesyonel kimliğinizi ve kişisel markanızı zedeleyecek fotoğrafları kullanmaktan kaçınmalısınız. LinkedIn profil fotoğrafınız profesyonel duruşunuzu desteklemeli ve işe alım uzmanlarını profilinizi incelemekten alıkoymamalı!

Yetenekler Kısmı Neden Önemli?

LinkedIn profilinizdeki yetenekler kısmı için zaman harcayın. İşe alım uzmanları aday arayışları sırasında ‘Recruiter’ platformu üzerindeki çok sayıdaki filtreyi kullanarak çalıştıkları pozisyona en uygun profillerin yer aldığı bir aday havuzu yaratır. Bu filtrelerin en sık kullanılanları arasında yer alan ‘skills’ filtresi pozisyon özelinde girilen yeteneklerin yer aldığı profilleri ilgili havuza dahil ettiği için profilinizde ekli olan yetenekler aramalardaki görünürlüğünüz açısından oldukça kritiktir.

Kişisel Markanız = URL’niz

Dijital dünyadaki kartvizitiniz olan LinkedIn URL’nizi hala kişiselleştirmediniz mi? https://www.linkedin.com/in/ şeklinde başlayan ve bolca rastgele harf ve rakamdan oluşan URL’niz siz düzenlemediğiniz sürece platforma kaydolduğunuzda size atanan otomatik URL olarak kalacaktır. Bu URL’yi ad ve soyadınız özelinde düzenleyerek kişisel markanızı oluşturabilir ve profil linkinizi kolaylıkla CV gibi profesyonel dokümanlara ekleyebilirsiniz.

Alakasız İlanlar Problemi

LinkedIn ‘Career Interest’ adındaki ayarlar sekmesinde iş arayışınızı yönetmenizi sağlayacak önemli fonksiyonları kullanımınıza sunmaktadır. Peki siz de LinkedIn’de alanınızla ilgisi olmayan ve iş arayışı amacınıza hizmet etmeyen ilanlar görenlerden misiniz? Dikkat! LinkedIn’in bu ilgili arka yüz ayarlarının stratejik bir şekilde iş arayışınıza ve faaliyet gösterdiğiniz alana yönelik doldurulması, göreceğiniz ilanların içeriğini doğrudan etkilemektedir. Hemen bu sekmeyi hedeflerinize yönelik olarak düzenleyin ve farkı görün!

Temel Profil Görünürlüğü

Ne yazık ki aktif olsun, ya da olmasın birçok LinkedIn kullanıcısı platformun en basit görünürlük ayarından habersiz. Profilinizin daha çok kişi tarafından ziyaret edilip, daha görünür olmasını istiyorsanız şimdi hemen ‘Edit Public Profile & URL’ sekmesine tıklayıp bu basit fonksiyonel ayarı ‘Public’ olarak işaretleyin ve profilinizin görünürlüğünü açın.

Daha birçok ipucu için bizi takip etmeye devam edin

2020-05-06T11:17:24+00:00