LinkedIn’i günlük bir rutin haline getirirseniz, her gün 10 dakikadan az zaman ayırarak, bir ay içinde 60 yeni bağlantı edinebilir ve ağınızdaki en çok görüntülenen profil olabilirsiniz.

Yorum Yapın: İlginizi çeken konulara kendi fikirlerinizi ekleyin. (2dk)

Ana sayfanızda gezinin, ya da bir bağlantınızın aktivite geçmişine bakın fakat yaptığınız yorumla bir değer kattığınızdan emin olun – sadece “bu çok ilginç” demek HİÇ ilginç değil. Nasıl daha kayda değer bir yorum yapabileceğinizi düşünün. Yetkinlik alanınızdaki son gelişmeleri takip etmek ve alandaki bilginizi artırmak için LinkedIn’de 100 gruba katılabileceğinizi de unutmayın.

Bağlantı Kurun: Bağlantılarınıza ekleyecek yeni birini bulun. (2dk)

Hatta iki kişi bile ekleyebilirsiniz. Aramanızı firma, şehir, endüstri, vb. şeklinde daraltmak için LinkedIn Gelişmiş Aramayı kullanmayı deneyin ve bağlantı isteğinizi her zaman kişiselleştirin. Günde 2, ayda 60, yılda 720 yeni bağlantı edinmiş olacaksınız.

Tebrik Edin: Bağlantılarınızın başarılarını tebrik edin. (2dk)

Herkes takdir edilmekten hoşlanır. Kişisel veya kariyer başarısını paylaşmış olan bağlantılarınızı bulmaya çalışın. Merhaba deyin, fakat mesajınızı kişiselleştirmeyi unutmayın, başarı paylaşımlarını destekleyici bir yorumla paylaşın. Bunu bağlantılarınız için veya bağlantılarınızın beğendiği gönderiler için ya da yorum yaptığı gözünüze takılan gelişmeler için yapın.

Güncelleyin: İlginç bulduğunuz bir şeyi paylaşın. (2dk)

Bu paylaşım sizin kendi makaleniz ya da sizin paylaşmış olduğunuz bir gelişme olmak zorunda değil fakat bunu her gün yapmalısınız ve genel olarak yetkinlik alanınızla alakalı olmasına özen göstermelisiniz. Ana sayfa akışınıza hızlıca göz attığınızda paylaşmaya değer gördüğünüz içerikler bulabilirsiniz, bunları paylaşırken kendi yorumunuzu getirmeyi ve bunu olabildiğince kendinize has bir şekilde yapmayı denemelisiniz. Paylaşımınızın sonunda bağlantılarınızın konu hakkında ne düşündüğünü sorarak yoruma açık bırakabilirsiniz, böylece yoruma ve paylaşıma teşvik eden bir paylaşım yapmış olursunuz.

Göz atın: Profilinizin kimler tarafından görüntülendiğine bakın, siz de onların profillerine göz atın. (2dk)

Profilinizin birileri tarafından görüntülenmesi gayet doğal, insanlar şu ya da bu sebepten profilinizi incelemiş olabilirler – siz de onların profillerini inceleyip bağlantı olarak eklemek için bir sebep bulabiliyor musunuz diye bakabilirsiniz. Ayrıca yeni ve farklı profilleri de inceleyebilirsiniz, bunun için gelişmiş aramayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

LinkedIn’de etkili bir network oluşturabilmek için ‘LinkedIn Kullanıcı Eğitimi – LinkedIn ile Network Edinme & İş Bulma’ eğitimimiz ile ilgili bizimle iletişime geçin .

İletişime Geç