Profilinizin görüntülenme oranından memnun değilsiniz ve işverenlerden mesaj alamıyor musunuz?

Öyleyse, henüz yetkinlikleriniz ve profesyonel geçmişinizden şüphe etmenize gerek yok. Profilinize biraz zaman ayırın ve aşağıda bahsedeceğimiz birkaç basit ipucu ile daha görünür hale gelerek LinkedIn’deki sayısız iş ve kariyer fırsatını takip etmeye devam edin.

“Herkese Açık Profil” Ayarından Haberdar Olun

Özellikle platformda aktif olarak yeni iş fırsatları arıyorsanız, geçmiş deneyimleriniz, kariyer özet ve hedefleriniz ve becerileriniz ile ilgili bilgilerinizi diğer kullanıcıların görmesini sağlamak akıllıca olacaktır. İnsanlar bağlantılarıyla detaylı bilgi paylaşma eğilimindedirler fakat bu kamuya açık olarak yapıldığında kariyer noktasında daha iyi sonuç verecektir. Çünkü işe alımcılar profilinizde tarayacak yeterli bilgi bulamadıkları takdirde incelemeye devam etmeyeceklerdir.

Şimdi ayarlarınızı “Gizlilik ve Ayarlar” ardından da “Genel Profili Düzenle” bölümüne tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcıların Becerilerine Onay Verin

Birini onayladığınızda, kişi otomatik bir bildirim alır ve sizi geri onaylama eğiliminde olur. LinkedIn’deki belirli beceriler için yeterli onay almanız, bu becerilere sahip insanları aramaları durumunda, işe alımcılar için daha görünür olmanızı sağlar. Bu iki tarafın da kazançlı olduğu bir durumdur, insanları onaylamaktan çekinmeyin!

Profilinize Profesyonel Bir Özet Yazın

Profesyonel bir özet düşündüğünüzden daha önemlidir, çünkü bu kısım insanlar profilinizi görüntülediğinde karşılarına çıkan ilk bölümdür. Çalışma alanınızla ilgili anahtar kelimeleri stratejik ve doğru şekilde kullanarak uzmanlığınızı ve yetkinliğinizi özetleyerek okunması kolay bir hale getirin. Ayrıca, LinkedIn’e göre, bu bölümün doldurulması profilinizin görünürlüğünü önemli ölçüde artırır.

URL’nizi Kişiselleştirin

Platforma kaydolduğunuzda, LinkedIn size rastgele sayılar ve karakterler içeren bir URL verir ve siz düzenlemediğiniz sürece URL’niz bu şekilde kalır. “Profili Düzenle” ve ardından “Genel Profil URL’si” bölümünü tıklatarak, adınızı URL’nize atayabilir ve zamanla kişisel ve dijital markanızı geliştirebilirsiniz. Bu size küçük bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak adınızı çevrimiçi olarak aradıklarında profilinizin öne çıkmasına önemli ölçüde yardımcı olur.

LinkedIn’de keşfedilecek daha çok şey var! Kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacakdaha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

LinkedIn profilinizi aramalarda üst sıralara taşımak ve kariyer hedeflerinize ulaşabilmek için bizimle iletişime geçin!

İletişime Geç