Günümüzde çevrimiçi dünyada var olmanın çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Hepimiz özellikle sosyal medyada hem kişisel hem de kariyer bakımından fark edilmek istiyoruz. Bu yüzden çevrimiçi markalaşma oldukça önemli çünkü çevrimiçi imajınız ve faaliyetleriniz sizin kim olduğunuzu ve neler yaptığınızı insanlara belli etmenizi sağlar; bu da potansiyel bir müşterinin sizinle ilgili dikkat ettiği ve edeceği ilk şeydir. Bu noktada LinkedIn marka bilinirliği konusundaki ihtiyaçlarınıza cevap vermede çok etkilidir çünkü karşılaştırıldığında daha profesyonel bir sosyal ağ olma özelliğiyle diğer sosyal medya platformlarından ayrılır ve kişilerinizi iş hedeflerinize uygun şekilde geliştirmek ve genişletmek için yollar sunar.

Unutmayın, ilk izlenimi silmek çok zordur.

LinkedIn’deki kişilerle bağlantı kurmakta zorlanıyor musunuz?

O zaman markalaşma tarzınızı incelemeniz gerebilir çünkü markalaşma şekliniz düşündüğünüz kadar görünür olmayabilir veya hakkınızda kötü biz izlenim veriyor olabilir. Çevrimiçi sayfanızın, misyonunun açıkça belirtilmemesi ve her anlamda profesyonel görünmemesi durumunda, sayfanızı ziyaret eden kişiler, çoğunlukla potansiyel müşteri adaylarınız, çevrimiçi görünürlüğü yeterince iyi olmadığı için markanızı ciddiye almayacaklardır.

LinkedIn, markanızın görünürlüğünü artırır, bu bir gerçek!

Güçlü, optimize edilmiş bir LinkedIn profili, Google aramalarında ön sıralarda çıkmanızı sağlar ve markanızı genel olarak daha görünür hale getirir. Profilinizde bulunan açıklama kısmında ilgili anahtar kelimeleri kullanarak, mevut diğer tüm bölümleri de doldurarak ve şirket web sitenize bağlantılar ekleyerek aramalarda daha iyi bir sıralama elde edebilirsiniz.

Bu ayrıntılara dikkat etmeye başlayabilirsiniz çünkü bunlar çevrimiçi görünürlüğünüzü doğrudan etkileyen detaylardır.

Potansiyel müşteri adayı yaratmakta güçlük çekiyorsanız, LinkedIn bunun için de doğru adres!

Hiç LinkedIn Sales Navigator’u duydunuz mu?

Eğer duymadıysanız, artık yeni nesil satış uzmanlarının gizli silahını biliyorsunuz. Sales Navigator ile hedef alıcılar belirleyebilir, kilit noktaları kavrayabilir ve satış hedeflerinize ulaşmak için doğru kitlelerle ilişki kurabilirsiniz.

LinkedIn’deki marka görünürlüğünüz hakkında daha fazla ipucu için, bizimle iletişime geçin!

LinkedIn gönderilerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve LinkedIn’de daha etkin bir paylaşım stratejisi için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç