Tıpkı diğer tüm sosyal medya ağlarında olduğu gibi, LinkedIn’de de izleyici kitlesini çekmek için ilgi çekici içerikler oluşturmanız gerekiyor. Ancak yarattığınız içerikleri doğru zamanda yayınlamazsanız, takipçilerinizin çoğu gönderilerinizi görmeyecektir bile. Peki, takipçileriniz için en uygun zamanı nasıl bulursunuz?

Markanızın LinkedIn’deki ideal yayınlanma zamanını belirlemenin en iyi yolu, içeriğinizin en fazla etkileşim aldığı tam zamanı ve günleri test etmek ve ortaya çıkarmaktır. Önceki postlarınızın verilerini inceleyin ve en çok etkileşim alan saatleri ve günleri bulun.

Gönderileriniz dışında genel olarak en çok LinkedIn kullanılan günlere ve saatlere de bakabilirsiniz. LinkedIn’de gönderi yapılması için en uygun gün çarşambadır. Diğer yüksek etkileşimli günler ise salı ve perşembe günleridir. Diğer taraftansa cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi ise en düşük etkileşim alınan günlerdir.

Çoğu insan LinkedIn’i hafta ortasında kullanır çünkü en üretken hissettiklerini söyledikleri zamanlardır. Öte yandan, insanlar hafta sonları veya pazartesi günleri genellikle LinkedIn’i kullanmazlar çünkü hafta sonları işe vakit ayırmayı birçok insan sevmez. Pazartesi ise pazartesidir