LinkedIn’in yeni reaksiyon özelliği Türkiye’deki kullanıcılar için de güncellendi.

LinkedIn’in herkesle paylaşılması beklenen Facebook benzeri “İfadeler” özelliği, dün itibariyle Türkiye’deki kullanıcıların kullanımına da açıldı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook benzeri ifadeler özelliğinin LinkedIn Haber Kaynağına geleceğini belirtmiştik. Bu “ifade” olarak adlandırılan yeni özelliğin iOS, Android ve web versiyonlarının, önümüzdeki aylarda kademeli olarak dünyanın her yanındaki kullanıcılara açılması bekleniyordu. Dün itibariyle bu özelliğin Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da kullanılabilir olduğunu gözlemledik. Artık Türkiye’deki LinkedIn kullanıcıları da “Beğeni” ifadesinin yanı sıra “Harika, Kutlama ve Merak uyandırıcı” ifadelerini kullanabilecekler.

LinkedIn uygulama ve web versiyonlarında kullanılabilen bu özellik ile LinkedIn kullanıcıları kendilerini daha özgürce ifade edebilecekler. LinkedIn’in içerik çeşitliliği açısından zengin bir haber akışı olduğunu düşündüğümüzde, bu yeni reaksiyon özelliğinin sık kullanılabileceğini söylemek oldukça mümkün..

Örneğin, konferans videoları veya sunumları için “Bilgilendirici” reaksiyonu tercih edilebilirken; “Tebrik” ve “Harika” ifadeleri, bir işe başlayan veya terfi eden kişiler için kullanılabilir. Facebook’un aksine, platforma olumsuz tepkiler eklemeyi tercih etmeyen LinkedIn, bu yeni özelliği motivasyon odaklı geliştirdiğini açıkça ortaya koyuyor.

LinkedIn’e gelen yeni özelliklerden herkesten önce haberdar olabilmek için LinkedIn sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Bizi Takip Edin