LinkedIn işle ilgili faaliyetlerin hemen hemen tümü için oldukça çok kullanılan bir platformdur. Şirketinizi tanıtmak ve markanızı oluşturmak, içerik tanıtmak ve bir ağ oluşturmak ve daha birçok konu için LinkedIn çok iyi bir başlangıçtır. Ağınızı kurmak ve tanınmaya başlamak içinse dikkat çekici içerikler oluşturmak çok önemli bir noktadır. Yüksek etkileşim almanızı sağlayacak 4 tavsiyeyle başlayalım!

1. Hızlı ve Bilgilendirici Videolar LinkedIn’de Dikkat Çeker

Videolar LinkedIn’de en çok dikkat çeken içeriklerdir. Bunun nedeni ise kısa ve öz olmalarıdır.

Kısa, kolayca izlenilebilir videolar, çok detaylı olmayan bilgi ve içerikleri anlatmak için mükemmeldir. Uzun bir yazı okumaktan ziyade daha az zaman ve çaba harcayarak bilgi aktarmak için idealdir. Videoların ideal süresi konuya bağlı olarak 10 saniye ile 10 dakika arasında olabilir.

2. Gönderileri Basit Tutun

LinkedIn ’de yazılı bir gönderi paylaşacaksınız tamamen basit ve ana mesajı direkt veren bir içerik oluşturmanız mantıklı olacaktır. Cümle kalabalığı birçok kullanıcının dikkatini dağıtır ve ana fikre gelinemeden kullanıcıyı kaybetmenize yol açar. Kısa ve öz yazılar insanların gerçekten durup okumalarını sağlar ve bir bonus olarak, sizinle bir etkileşimde bulunup, daha fazla yorum üretmelerini ve kullanıcı erişiminizi artırmanızı sağlar.

3. LinkedIn’i Tek Yönlü Olarak Kullanmayın

Sosyal medyayı, içeriğimizin kitlelere ulaşması için bir araç olarak görüyoruz. Fakat çoğu zaman geri dönüş alamıyoruz. İnsanların tıklayıp, yorum yapacaklarını ve ilgilerini çekeceklerini varsayıyoruz.

Gönderilerinizde geri bildirim istemeyi veya bir soru sorarak takipçilerinizle etkileşim içine girmeyi deneyebilirsiniz. İnsanlar kendi fikirlerini belirtmekten zevk alırlar ve bu onları daha da çok etkileşimde bulunmaya teşvik eder. Gelen yorumlara tekrar cevap vermeyi de ihmal etmeyin.

4. Dikkat Çekici İçerikler Yaratın

Video ya da yazı olsun verdiğimiz tavsiyelerin hiçbiri dikkat çekici bir içeriğiniz olmadığında işe yaramayacaktır. İnsanlar hayatlarında kullanabilecekleri ve ilgi alanlarına giren içeriklere zaman ayıracaktır.

İyi içerik, insanları her seferinde kazanır.

LinkedIn uçsuz bucaksız bir içerik platformudur. Eğer fikirlerinizi doğru yol ve şekille yansıtmayı başarabilirseniz kısa sürede hem takipçi kitleniz hem de etkileşiminiz hızlıca artacaktır.

LinkedIn’de yüksek etkileşim alarak bireysel ya da kurumsal markanızı güçlendirebilirsiniz. ‘Bireysel İmaj Yönetimi’ ve ‘İşveren Markası Yaratma’ eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin..

İletişime Geç