LinkedIn kullanmanın temel taşlarından biri olan blog gönderileri oluşturmak her zaman kolay değil biliyoruz. O yüzden bu yazımızda sizlere etkileşim sayısı yüksek içerik yaratmanız için 5 ipucu vereceğiz.

1. Başlıklarınız 40-49 karakter uzunluğunda olsun

40-49 karakter uzunluğundaki başlıklar, genel olarak en fazla görüntüleme sayısını elde edenlerdir.

Başlık metni uzunluğuna göre performans grafiği

2. Gönderilerinizi Görselsiz Bırakmayın

Yarattığınız bloglarda en az 1 görsel bulunmasına dikkat edin. İnsanların ilgisini çekmek için, renkli ve dikkat çekici bir görselden daha iyi ne olabilir ki? Görsellerinizi blog yazınızın içine yedirmeye dikkat edin.

Görsel kullanılarak atılan içeriklerin görsel sayılarına göre aldığı etkileşim miktarını aşağıda görebilirsiniz.

Görsel sayısına göre ortalama LinkedIn profil görüntülenme sayısı grafiği

3. Başlık İçeriği

Başlıklar genellikle bir blog gönderisinin en önemli kısmı olarak kabul edilir ve blog postunuza yazdığınız başlık insanların ilgisini çekmek için ilk ve en önemli kozunuzdur. Başlığınızın içeriği tamamen merak uyandırıcı olmalı ve insanlarda tıklama isteği yaratmalı.

“Nasıl Yapılır?” ve “Nasıl” kelimelerini içeren başlıklar daha çok dikkat çekmektedir.

Listeleme yapıldığını belirten, sayılı başlıklar da çok dikkat çeker.

4. İçerik Uzunluğu

Araştırmalar LinkedIn blog postlarında uzun içeriklerin okuyucular tarafından daha çok ilgi gördüğünü gösteriyor. Özellikle kelime sayısı 1.900-2.000 arasında olan içerikler daha çok görüntülenmeye ulaşıyor.

Kelime sayısı performans grafiği

5.Paylaşım Günlerik

Aşağıda paylaşım yapılan günlere göre etkileşim miktarlarını görebilirsiniz. Perşembe ve Pazar günleri paylaşım için en uygun günler olacaktır.

paylaşılan haftanın gününe göre toplam görüntülenme graifği

LinkedIn’de yüksek etkileşim alarak bireysel markanızı güçlendirebilirsiniz. ‘Bireysel İmaj Yönetimi’ eğitimimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç