Daha önce de duymuş olabileceğiniz gibi firmanızın kurumsal LinkedIn sayfası doğru kullanıldığında potansiyel iş fırsatlarını artıran ve yetkin çalışanları çeken bir pazarlama ve işe alım aracına dönüşebiliyor. Bu nedenle eğer firmanızın bir LinkedIn sayfası yoksa veya aktif olarak kullanılmıyorsa şu andan itibaren bu konunun üzerine düşmek isteyebilirsiniz.

Sayfanızı kullanmaya başladıktan sonra firmanız ile ilgili tüm bilgileri profesyonel bir görüntü çizecek şekilde sayfanıza yedirin. Yaptığınız hizmetlerden bahsedip, paylaşımlarınızı hem firmanızı hem de hizmetlerinizi yansıtır şekilde oluşturmaya başladığınızda satış ve işe alım konularındaki gelişmeleri siz de fark edeceksiniz.

İçeriklerden bahsetmişken; LinkedIn’in verilerine göre bir sayfanın daha çok ziyaret edilebilmesi için en az haftada iki içerik/makale paylaşımına ihtiyacı var. İçerik üretimi konusunda tecrübesizseniz dışarıdan bir eğitim alarak nasıl daha etkili içerik üretilir konusunda firma çalışanlarınızı geliştirip firmanızı iyi yansıtan bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Takipçilerinizin ne gibi içeriklerden hoşlandığını öğrenin!

Düzenli paylaşım yaptığınızda sayfanızı takip edenlerin ilgisini daha çok ne gibi içeriklerle çektiğinizi anlamanın en basit yolu beğenilerinizi ve reaksiyonlarınızı takip etmektir. Aynı zamanda bir postunuzun ne kadar etkileşim aldığı da takipçilerinizin o posttan ne kadar faydalandığı ve hoşlandığı konularında size bilgi verecektir. Bu bilgiler ışığında gelecek postlarınızı şekillendirmeniz daha fazla kişiye firmanızın hizmetlerini ulaştırmanıza öncü olacaktır.

Çalışanlarınızın profili de firmanızın LinkedIn sayfası kadar büyük önem taşıyor!

Çalışanlarınızın, özellikle üst düzey çalışanlarınızın, LinkedIn profilleri de firmanızın kurumsal LinkedIn sayfası kadar büyük önem taşıyor. Sonuçta çalışanlarınız firmanızı yansıtıyor ve sizinle iş yapmayı düşünen veya açık bir pozisyonunuza baş vurmayı düşünen kişilerin de firmanız hakkında ek bir görüş edineceği yer çalışanlarınızın profilleri oluyor. Bu nedenle çalışanlarınız eğer uygun LinkedIn profili oluşturmak konusunda yetkin değillerse onlara LinkedIn nasıl kullanılır, iyi bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur konularında eğitimler düzenleyebilirsiniz.

Bireysel ve kurumsal LinkedIn eğitimlerimiz hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LinkedIn ile ilgili bireysel ve kurumsal hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç