Çoğu sosyal platform gibi, LinkedIn de dinamik bir platform ve sürekli olarak gelişmekte. Peki bu platformu size profesyonel anlamda maksimum fayda sağlayacak şekilde kullandığınıza emin misiniz? Sizi LinkedIn üzerinde alanınızda uzman olarak konumlandırmanıza yardımcı olacak bazı özellikler derledik. Şimdiden keyifli okumalar.

Anahtar Kelimeler

Bir profilin görünürlüğü içeriğindeki anahtar kelimelerle doğru orantılı olarak artmaktadır. Ekleyeceğiniz anahtar kelimeler ayrıca profilinizi SEO anlamında güçlendirir ve LinkedIn’e ek olarak arama motorlarında da profilinizin bulunmasına yardımcı olur. Bu kelimeleri belirlerken profilinizin hitap ettiği hedef kitleyi ve sizi hangi kelimelerin öne çıkaracağını dikkatlice düşünün.

Profile Zengin Medya Eklemek

Eğer gerçekten LinkedIn’de göze çarpmak ve daha fazla iş fırsatı elde etmek istiyorsanız, dikkatleri çekmenin diğer bir harika yolu da, görsel içerik ve çalışma örneklerinden oluşan bir portföy oluşturmaktır. LinkedIn, profilinize proje örnekleri, resim, video ve sunum gibi birçok dosyayı ekleme imkanı tanır. Hemen bu harika fırsatı kullanın ve çalışmalarınızın detayını profilinize ekleyin!

Kişiselleştirilmiş URL

LinkedIn profilinizi özelleştirmenin bir başka yolu da, size özel URL’nizi edinmektir. Kişiselleştirilmiş URL arama motorlarında ve kullanıcı hedefli aramalar yapılırken bulunma şansınızı artırır ve kişisel markanızı destekler. Profilinizi ilk açtığınızda LinkedIn her kullanıcısına verdiği gibi size de otomatik olarak atanan bir adres verir. Kolaylıkla düzenleyebileceğiniz bir URL’yi CV, kart gibi özel belgelere ekleyebilir ve kişileri doğrudan profilinize çekebilirsiniz.

Mezun Arama Fonksiyonu

Mezun arama işlevi, belirli bir okul, endüstri veya konumla ilişkili kişileri bulmak için harika bir araçtır. Mezun arama özelliği bu kişilerin nerede çalıştıklarını, ne iş yaptıklarını ve nerede yaşadıklarını öğrenmenizi sağlar. Okulunuzun mezunlarının içinde olduğu bir topluluk yaratmak için harika bir özellik öyle değil mi?

Grup Katılımı

Profilinizi ve kişisel markanızı LinkedIn’de güçlendirmenin en kolay yollarından biri de, benzer sektörlerdeki diğer profesyonellerle ve benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle bağlantı kurmaktır. Bunu yapmanın en güzel yolu da, ilgili LinkedIn gruplarına katılmaktır. Hemen arama butonunda ilgilendiğiniz alanlara ait grupları aratın ve katılım istediği gönderin!

LinkedIn’i daha etkili kullanmak istiyorsanız bireysel LinkedIn eğitimimizin detayları için bize ulaşabilirsiniz.

LinkedIn’i daha etkin kullanmak için eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hemen Teklif Al