2019’dan alınan sinyallerle 2020’de daha çok hayatımızda olacağı öngörülen içerik paylaşım trendleri belirlendi.

LinkedIn’de sayfası bulunan şirketler gelişen teknolojilerle birlikte değişen trendlere ne kadar uygun paylaşımlar yaparsa 2020’ye o kadar uyum sağlamış ve şirket görünürlüğünü daha da artırmış olacak.

Kayıtlı Videodan Canlı Yayına

Şirketler 2019’da video ile içerik paylaşımını oldukça kullandılar. Youtube video hacminin 2019 sonu itibariyle 2018’e göre %10 artmasında bu paylaşımların da katkısı var elbette.

Fakat artık tüketici daha kısa sürede daha gerçek içeriklerden etkilenme eğiliminde. Uzun ve samimiyet içermeyen videolara zaman ayırmak istemiyoruz. Tam da bu yüzden canlı yayınlanan videolar pazarlamada yerlerini almaya başladı.

Katıldığınız bir fuardan gerçekleştireceğiniz bir canlı yayın veya bir soru-cevap oturumu hedef kitlenizle direkt iletişim kurmanızı ve samimi bir marka imajı çizmenizi sağlar.

LinkedIn şirket sayfanızda da bu canlı yayınlarınızı paylaşabilirsiniz.

Podcast: Sesinizle Başka Kitleleri Yakalayın

Podcastler yani ses dosyaları 2020’de daha da yükselişte olacak. Görsel içeriklerle uyarmaya çalıştığınız ama bir türlü başaramadığınız yeni bir kitleye videodan çok daha az maliyetle podcastler ile ulaşabilirsiniz.

Şirketten üst düzey bir yöneticinin veya hizmet veya ürününüzü tanıtan bir çalışanınızın sesini duymak tüketiciye iyi gelecektir. Bu podcastlere şirketinize uygun bir müzik ekleyip daha da şirketinize özgü bir hale getirebilirsiniz.

Podcastleri de yine LinkedIn şirket sayfanızda yayınlayabilirsiniz.

İnteraktif İçerikler

2020’de daha da yükselecek bir başka trend ise kullanıcıyı içeriğinizin bir parçası haline getirdiğiniz interaktif paylaşımlar. İnteraktif paylaşımlar ile geleneksel pazarlama faaliyetlerinden çok daha kolay bir şekilde kitlenizi yakalayabilirsiniz.

Linkedin bunu şirket sayfalarına sponsorlu içerik paylaşım imkanı ile sağlıyor. Siz de LinkedIn şirket sayfanızda paylaştığınız interaktif sponsorlu içeriklerle kitlenize çeşitli oyunlar oynatarak veya bir anket cevaplatarak kişileri direkt ürününüzü satın alma sayfasına yönlendirebilirsiniz.

LinkedIn’de yükselen trendler ve yeni özellikler ile ilgili herkesten önce haberdar olmak için LinkedIn sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Bizi Takip Edin