LinkedIn milyonlarca profesyonel tarafından tercih edilen dünyanın en büyük profesyonel platformu. Bu yüzden bu kanalı doğru kullanmak hedeflerinize ulaşmak açısından oldukça yardımcı olacaktır. Şimdi bu konu hakkında 5 önemli noktaya bakalım:

1. LinkedIn Profilinizi Tamamlamak

LinkedIn, profilinizdeki tüm temel alanları tamamladığınızda profilinizi “All Star” hale getiriyor ve daha çok görüntülenmenize olanak sağlıyor. Bu nedenle tüm elementleri tamamlanmış bir profile sahip olmak önemli bir nokta.

Nasıl All Star olurum diye düşünüyorsanız profilinizde bu kısımdan yardım alabilirsiniz. İsminizin hemen altında LinkedIn profilinizde nelerin eksik olduğunu gösteren bir ibare bulunmaktadır. Bu kısma göre tamamlayabilirsiniz.

2. İş Tanımlarınızı Doğru Doldurmak

Geçmiş deneyimlerinizi profilinize eklerken görev, sorumluluk ve başarılarınızı da altına yazmalısınız. Bunları yazarken anahtar kelimelere göre yazmanız da size oldukça yarar sağlayacaktır. Bu şekilde aramalarda daha üstlerde çıkabilir ve bulunurluğunuzu arttırabilirsiniz.

3. Headline Kısmını Doğru Doldurmak

LinkedIn profilleri oluşturulurken yapılan en büyük hatalardan biri de headline kısmını yanlış doldurmaktır. Headline kısmına şu an çalıştığınız iş tanımınızı değil aslında profesyonel hayatta ne olarak bulunduğunuzu yazmalısınız.

4. Profil URL’nizi Düzenlemek

Profil URL’nizi adınıza uygun şekilde düzenlersiniz görünürlüğünüz artacaktır. Aynı zamanda URL’nizi kartvizit ve mail imzalarınıza da kolayca ekleyebilirsiniz.

5.Profilinizin Herkes Tarafından Görünebildiğine Emin Olmak

LinkedIn profilinizin sağ üst kısmında bulunan profil ve URL düzenle kısmına girip sağ alt kısmında bulunan ayarlardan görünürlüğünüzü açabilirsiniz.

Böylece işe alım uzmanları veya potansiyel müşterilerinizin size ulaşımını kolaylaştırmış olursunuz.

LinkedIn profilinizi aramalarda üst sıralara taşımak ve doğru kişilerin size ulaşmasını sağlamak için bizimle iletişime geçin!

İletişime Geç