LinkedIn sayfanız potansiyel müşterileriniz, iş verenleriniz ya da iş ortaklarınızın göreceği ve sizin hakkınızda ilk izlenimi edineceği ilk yerdir. Bu yüzden LinkedIn’de kişisel markanızı yaratmak oldukça önemli bir konu diyebiliriz. Bu yüzden bugün size bu konu hakkında ipuçları ile geldik!

1.Otantik Olun

En iyi çevrimiçi kimlikler gerçek, dürüst, sizi aslında diğerlerinden ayrı kılan özelliklerinizin bulunduğu ve neler sunabileceğinizi göstereceğiniz profillerdir. Kişisel markalaşmanın sadece satışla ilgili olmadığını unutmamalısınız.

2.Farklı Bir Profil Başlığı Oluşturun

LinkedIn başlığınız, insanların göreceği, sizin kim olduğunuzu anlatan ilk açıklamadır. İyi bir başlık sizin profesyonel hayattaki varlığınızı tanımlayan, açık ve kendinden emin başlıklardır.

3.Klişelerden Kaçının

“Yaratıcı”, “Analitik” ve “Takım Oyuncusu” gibi terimler o kadar çok kişi tarafından kullanılıyor ki artık neredeyse anlamsız hale geldiler. Becerilerinizi daha farklı kelimelerle tanımlaya çalışın.

4.Görünür Olun

Üzerinde çalıştığınız projeler, sektör üzerine okuduğunuz haberler, bu konudaki görüşleriniz ve katıldığınız etkinlikleri paylaşın. Markanız sadece kim olduğunuz değildir; aynı zamanda yaptığınız her şeydir.

5.Markanızla İlişkilendirilin

Eğer bir şirkete sahipseniz, sahip olduğunuz marka ile kişisel markanız uyumlu olmalı. Kendi sayfanız ve şirket sayfanız birbirini desteklemeli.

6.Bilgilerinizi Güçlendirin

İçinde bulunduğunuz sektörü derinlemesine öğrenerek kendinizi diğerlerinden farklılaştırın. Önem verdiğiniz konular hakkında okuyun. Başlangıç olarak LinkedIn Today ve sektörünüzdeki influencerlara göz atabilirsiniz.

7.LinkedIn Gruplarında Paylaşım Yapın

İçinde bulunduğunuz gruplarda paylaşımlar yapmak, konuşmalara katılmak ve sorular sormak kendi markanızı pazarlamak için çok iyi bir yoldur. Aynı zamanda bu gruplarda bulunmak birçok yeni bilgi öğrenmenize olanak sağlar.

8.Kişisel Olun

Bağlantı isteklerinizi veya LinkedIn üzerinden attığınız tüm mesajları alıcınıza göre özelleştirin. İnsanlar kişisel mesajları ve ilgiyi takdir edeceklerdir.

9.Tutarlı Olun

LinkedIn’de paylaştığınız, yazdığınız ve kendiniz hakkında eklediğiniz tüm elementlerin tutarlı olduğundan emin olun.

10.Cömert Olun

Başkalarına yardım etmek, kendi kişisel markanızı oluşturmak için çok önemli bir yoldur. Tavsiye verin, iş ilanlarını paylaşın, onaylar verin ve insanları başarılarından dolayı tebrik edin.

‘Bireysel İmaj Yönetimi’ eğitimimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç