Bireysel imajınız için kitlenizin aklında kalabilmek önemli. Bireysel imaj yaratma konusunda en etkin platform olan LinkedIn’de bu kalıcılığı nasıl sağlayabileceğinize dair birkaç önerimiz var.

Orijinal İçerik Üreticisi Olun

Orijinal içerikler oluşturmaya çalışın. İçeriklerde orijinal olabilmenin yolu her gün hiç aksatmadan araştırma yapmak ve gündemde olup bitenleri takip etmekten geçiyor. Okuduğunuz kaynaklardan anladıklarınızı yazarak alıştırmalar yapabilirsiniz. Bir süre sonra kendi stilinizi bulacak ve bağlantılarınızın sizin stilinizi takip ettiğini göreceksiniz.

Bağlantılarınızı Birbiriyle Tanıştırın

Bağlantılarınızın yararına olacak ilişkilerin ortaya çıkmasına önayak olun. Diyelim LinkedIn’de çok hakim olmadığınız bir konuyla ilgili size danışan bir bağlantınız oldu. Siz de bu konunun uzmanını tanıyorsunuz. Bu iki kişinin iletişime geçmesini sağlayın.
Böylelikle hem siz hem onlar hiç ummadığınız fırsatlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu kişilere açtığınız fırsatlar sayesinde sizi hiçbir zaman unutmayacaklardır.

Motive/Teşvik Eden Kişi Olun

Kitlenizi motive edecek paylaşımlar yapın. İnsanlar onları motive eden, demotive oldukları noktada onları tekrar umutlandıran ve bir şeylere girişmek için kendilerini teşvik eden kişileri unutmazlar. Hatta kendi hikayenizle birleştirerek yaptığınız ilham verici paylaşımlar çok daha etkili olacaktır.

Gönderiler ile İlgili Fikirlerinizi Paylaşın

LinkedIn ana sayfanızda her gün onlarca içerik görüyorsunuz. Kiminin fikrine katılıyor kimini ise haklı bulmuyorsunuz. Ama fikirlerinizi belirtmeyi genelde tercih etmiyorsunuz değil mi?

LinkedIn’de akılda kalmak ve bireysel imajınıza yatırım yapmak istiyorsanız fikirlerinizi belirtmekten hiçbir zaman çekinmemelisiniz (kimseyi kırmayacak şekilde tabi ki). Böylelikle tüm bağlantılarınızın gözünün önünde olacak ve bireysel imajınız ile akıllarda kalacaksınız.

‘Bireysel İmaj Yönetimi & Etkin Kullanım Eğitimi’miz ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın.

İletişime Geç