LinkedIn üzerinden daha fazla B2B ve B2C lead’leri yaratmak mı istiyorsunuz? Peki LinkedIn Sosyal Satış Skorunuza hiç baktınız mı? Profilinizin sosyal satış etkinliğini ölçen bu analize aşağıdaki linkten hızlıca ulaşarak ücretsiz olarak skorunuzu görüntüleyebilirsiniz:

👉 https://business.linkedin.com/sales-solutions/social-selling/the-social-selling-index-ssi

Bu skor nasıl ölçülüyor?

LinkedIn’in ‘Sosyal Satış Endeksi’ skoru aşağıdaki dört kategori baz alınarak hesaplanır:

Profesyonel markanızı oluşturma: Yani LinkedIn profiliniz eksiksiz bir şekilde oluşturulmuş mu?

Doğru kişileri bulma: Gelişmiş arama işlevini yeni bağlantılar ve potansiyel müşteriler bulmak için kullanıyor musunuz?

Etkileşime geçme: İçerik paylaşıyor ve başkalarının durum güncellemelerine ve paylaşımlarına etkileşimde bulunuyor musunuz?

İlişki kurma: Ağınızdaki karar vericiler, kıdemli yöneticiler ve diğer kişilerle ilişki kuruyor musunuz?

👇👇 Sosyal Satış Endeksi Skorunuzu Arttırmak İçin 👇👇

İlk Olarak Skorunuzu Hesaplayın.

Skorunuzu gördükten sonra 4 temel kategoriden hangilerini geliştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Bu sayede odağınızı hangi kısımlara vermeniz gerektiğini tam olarak bileceksiniz. Aldığınız aksiyonlar sonrasında haftalık olarak bu skoru takip edin.

Eksiksiz Bir LinkedIn Profiliyle Kişisel Markanızı Güçlendirin.

Kişisel markanız  ne kadar güçlüyse profiliniz o kadar çok görüntülenir. Siz yoksa hala All-Star bir profile sahip değil misiniz? O zaman hemen LinkedIn’in sunduğu adımları takip ederek profilinizin eksik kısımlarını tamamlayın çünkü LinkedIn algoritmaları bu skoru belirlerken öncelikle profilin tamamlanma oranını inceler. Kişisel markanıza hizmet eden güçlü ve etkili bir profil ile daha çok kişinin sizinle bağlantı kurmasını sağlayabilir ve sosyal satış endeksi skorunuzu arttırabilirsiniz.

Aktif Olarak Bağlantı Kuracak Yeni Kişiler Arayın.

LinkedIn’in temel amacı kullanıcılarının yeni bağlantılar kurmasıdır ve sosyal satış endeksiniz siz doğru kişileri buldukça ve bağlantı kurdukça yükselir. Bu yüzden mutlaka gelişmiş arama fonksiyonunu kullanarak yeni ve kaliteli bağlantılar bulun.

Değerli İçerikler Paylaşarak Etkileşimi Arttırın.

Sosyal satış skorunuzu arttırmak istiyorsanız içerik ve durum güncellemeri olmazsa olmazdır. Paylaştığınız değerli ve doğru içeriklerle kendinizi alanınızda uzman olarak konumlandırabilir ve aldığınız her beğeni ve yorum sayesinde sosyal satış gücünüzü arttırabilirsiniz.

Doğru Kişilerle Bağlantı Kurmak İçin Gruplara Katılın.

Sosyal satış skoru bağlantı sayınızı ve bağlantı isteklerinizin kabul oranını da dikkate alır. Bu yüzden LinkedIn gruplarına katılarak, bağlantı kurmak için yeni kişiler bulabilirsiniz.