İster yeni tomurcuklanan bir girişim sahibi ister girişiminizde belli bir yol katetmiş bir işletme sahibi olun, şirketinizin bilinirliği için sosyal medyada bulunması önemlidir. Doğru kullanılırsa sosyal medya işinizi her zaman bir adım öteye taşıyabilir.

LinkedIn girişimciler için güçlü bir satış zekası kaynağıdır. Firmanızın görünürlüğünü artırabilir, iş ilişkileri kurabilir, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilir ve sadık müşterilere dönüştürebilirsiniz.

LinkedIn’de gelecekte iş yapmak istediğiniz insanları zaman ayırıp araştırmanız gerekiyor. Bunlar müşteriler, yatırımcılar ve potansiyel ortaklar olabilir. Ardından, her kişi için son derece kişiselleştirilmiş bir not oluşturun ve bağlantı istekleri gönderin. Bu notları eklerken direkt satış yapmaktan kesinlikle kaçınmak gerekiyor. Bunun yerine o kişiyle nasıl ilişki kurabileceğinize ve faydaya odaklanmakta fayda var.

Ayrıca LinkedIn’deki bağlantılarınızdan profilinizde görünecek bir referans (recommendation) yazısı isteyebilir ve bu yöntemle online ortamdaki güvenilirliğinizi arttırabilirsiniz. Özellikle girişiminiz için yatırım arayışındaysanız bu referans yazıları elinizi oldukça güçlendirecek ve fark edilme şansınızı artıracaktır.

LinkedIn’de alabileceğiniz bir diğer aksiyon, özellikle daha önce birlikte çalıştığınız müşterilerden yetenekleriniz için onay almak ve bu onayların sayısını mümkün olduğunca artırmak. Bu da yine profilinizin güvenilirliğini ve gücünü artıracak bir çalışma olacaktır.

Yeteneklerinizi onaylatmak için bu kişilerden kibarca ricada bulunmanın hiçbir sakıncası yoktur. Diğer bir yöntem ise; onay alabileceğiniz kişilerin profillerine girip o kişilerin yeteneklerini onaylamak. Bunu yaptığınızda bu kişiler de dönüp sizin yeteneklerinizi onaylayacaktır.

Bir girişimci olarak bir hikayeye sahip olmanın önemini defalarca duymuş olabilirsiniz. Hikayeye sahip olmak girişimci ile kitlesinin arasında bir bağ kurmanın ve akılda kalıcılığın kilit noktasıdır. İşte bu hikayenizi LinkedIn profilinizde ve paylaşımlarınızda da yansıtın.

Profilinize bu hikayeyi yerleştirmenin en iyi alanlarından birisi de “Hakkında” (About) kısmıdır. Bu alanı hikayenizle süsleyerek doldurun ve profilinizi ziyaret edenlerin hikayenizi bilmelerini sağlayın.

Daha fazlası için 27 Haziran Cumartesi günü Future Females ile gerçekleştireceğimiz ‘Girişimciler için LinkedIn’ etkinliğimize kayıt olmayı unutmayın: https://www.eventbrite.com.au/e/girisimciler-icin-linkedin-future-females-ankara-tickets-108960253050

LinkedIn gönderilerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve LinkedIn’de daha etkin bir paylaşım stratejisi için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç