LinkedIn kısa süre önce LinkedIn State of Sales 2020 raporunu yayımladı. Dünya çapında 10.000 alıcı ve satıcıyla yapılan anketlere dayanarak oluşturulan bu rapor oldukça kapsamlı sonuçlar içeriyor.

Raporun bazı temel bulgularını inceleyerek satış ekibinizi 2020’nin 2. yarısına hazırlayabilirsiniz 👇🏼

Covid-19 ile birlikte satış dünyasında birçok değişiklik oldu;

  • Yüz yüze görüşmelerin sınırlı hale gelmesi sebebiyle birçok satış profesyoneli sanal satışı benimsedi ve 4’te 3’ünden fazlası (%77) daha fazla sanal toplantıya katıldı. Buna ek olarak satış profesyonellerinin %70’i, salgın hastalık sebebiyle kurumlarının mevcut müşteriyi elde tutmayı daha yüksek bir öncelik haline getirdiğini söylüyor.

Teknolojinin yükselişi satış alanında da devam ederken Covid-19, satış teknolojisi trendlerinin bazılarını da hızlandırarak kalıcı hale getirdi;

  • Rapor, satış zekası teknolojilerinin %76’sının satışı kapatma noktasında önemli bir değere sahip olduğunu ortaya koydu.

LinkedIn, satış sürecinin merkezi olmaya devam ediyor;

  • Bugün satış profesyonellerinin % 84’ü LinkedIn’de aktif olduklarını söylüyor. İki yıl önce ise bu rakam % 70’ti.

Rapor verileri satış kurumları için de önemli verilere ışık tutuyor. Ankete katılanların neredeyse yarısı, verileri satış performansını değerlendirmek ve potansiyel müşteri oluşturmak için kullandıklarını söylüyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz: https://business.linkedin.com/sales-solutions/state-of-sales-global-hub?cid=7010d000000irvlAAA

‘LinkedIn ile Satış & Müşteri Bulma Eğitimi’miz ile satış gücünüze güç katmak için bizimle iletişime geçin: www.linkedtips.com

LinkedIn gönderilerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve LinkedIn’de daha etkin bir paylaşım stratejisi için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç