Sosyal mesafeli bu yeni dünyada yalnız hissetmek maalesef çok kolay. Bu nedenle birbirimizle bağlantıda kalmak ve deneyimlerimizi sunarak başkalarına yardımcı olabileceğimiz yollar bulmak her zamankinden daha önemli.

Bu dönemde LinkedIn’de de uzaktan çalışma, online öğrenme ve ortak çalışma gibi konulara kişilerin nasıl uyum sağladığına dair deneyim paylaşımlarının arttığını görüyoruz. Hangi sektörde veya kariyerinizin neresinde olursanız olun hikayelerinizi ve bakış açılarınızı paylaşmak için iyi bir zaman.

İşte LinkedIn’de yapacağınız paylaşımlara ilişkin 4 ipucu;

Deneyimlerinizi paylaşın

Kişisel hikayelerinizi sunmak başkalarına ilham verebilir ve yardımcı olabilir. Bunu yapmanın birçok yolu vardır.

Bir sonraki gönderiniz için fikir başlatabilecek önemli bir soru önerisi: ‘’Bana bu süreçte gerçekten ne yardımcı oldu?’’ Buna cevap verirken önem verdiğiniz bir konu seçin ve bir meslektaşınızla veya arkadaşınızla yaptığınız bir sohbet havasında yazın.

Başka bir öneri olarak yeni normalde bir iş gününüzün eskiye göre nasıl değiştiğine, şu an neye benzediğine dair bir gönderi paylaşabilirsiniz. Böylelikle aynı şeyleri yaşayan diğer insanlara yardımcı olabilirsiniz. Bu aynı zamanda düşünmediğiniz diğer bakış açılarını ortaya çıkarmak ve yeni bağlantılar kurmak için harika bir yoldur.

Sizin için ilginç olan konuşmaları takip edin

Kendi içeriğinizi yayınlamanın yanı sıra, fikirlerinizi paylaşmanın diğer bir yolu sizin için ilginç olan konular ile ilgili bilgi ve konuşmaları bulup bunlara yorum yapmaktır. Hashtag aratmak bunu yapmanın en hızlı yoludur. Örneğin uzaktan çalışmayla ilgili yazılanları görmek için #remote ya da #workfromhome hashtaglerine bakın ve beğendiğiniz gönderilere yorum yaparak fikirlerinizi paylaşın.

Kendiniz olun

LinkedIn’de paylaştığınız şey her zaman işle ilgili olmak zorunda değildir. En başarılı gönderilerden bazıları kişisel yaşamlarından öğrendikleri dersleri tartışmaya açan, ekibine teşekkür eden veya pozitif olmak konusunda cesaret veren yazılardır. Yöneticinizi veya iş arkadaşınızı yaptıkları harika iş hakkında tebrik edebilir, övgülerinizi paylaşabilirsiniz.

Yeni çalışma rutininize uyum sağlamakta zorlanıyorsanız ağınızdan tavsiyeler istemekten çekinmeyin. Önemli olan kendiniz olmaktır. Bu sizi daha erişilebilir hale getirir ve gerçekten kim olduğunuzu daha iyi yansıtır. Bunu yaparken yayınlarınızın etkileşimini artırmaya yardımcı olacak hashtag’leri kullanmayı da unutmayın.

Güvenilir haberleri takip edin ve düşüncelerinizi paylaşın

Koronavirüs ile ilgili haberler hızla yayılıyor ve hepimiz yeni normale uyum sağlamaya çalıştığımız için doğru bilgilere ulaşmak için çabalıyoruz. LinkedIn’in editör ekibi, Dünya Sağlık Örgütü ve Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri de dahil olmak üzere uzmanlardan gelen güvenilir haberleri üyelerine ulaştırmak için çabalıyor. En son haberleri takip etmek ve makaleleri ana sayfanızda paylaşmak, bir sohbete katılmanın yanı sıra LinkedIn networkünüzü bilgilendirmenin bir başka yoludur.

Bu belirsiz zamanda hikayelerinizi yayınlamak ve paylaşmak her zamankinden önemlidir. Eğer karşılaştığınız bir zorluk varsa başkalarının da bu zorluk ile mücadele ettiğinden emin olabilirsiniz. Fakat bunun üstesinden gelen insanlar da olduğunu unutmayın. Bu yüzden ihtiyacınız varsa networkünüzden yardım istemekten çekinmeyin.

LinkedIn Bireysel İmaj Yönetimi & Etkin Kullanım Eğitimi’miz ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

İletişime Geç