Biliyorsunuz LinkedIn Story (Hikaye) özelliği yavaş yavaş tüm ülkelerden tüm kullanıcılara açılıyor. Birçok sosyal medya platformundan aşina olduğumuz hikaye özelliğinin LinkedIn’de nasıl kullanılması gerektiğini ve özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

Hikayeler sadece 24 saat boyunca görüntülenebildiği için, içeriğin profilinize kalıcı olarak eklendiğinden endişe etmeden, LinkedIn ağınızla profesyonel anları ifade etmek için kullanabileceğiniz harika bir seçenek.

LinkedIn’de Hikaye Nasıl Paylaşılıyor?

Profilinize bir hikaye eklemek için LinkedIn mobil uygulamanızı açın ve fotoğrafınızın bulunduğu daireye tıklayarak kamerayı açın.

Doğrudan uygulama aracılığıyla bir video veya fotoğraf çekin, ya da galerinizden 20 saniyeye kadar bir videoyu veya fotoğrafı yükleyin.

Dilerseniz bir sticker ve/veya metin ekleyin.

@ işareti ile kullanıcıları mention’layarak onlardan bahsedin.

İlk hikayenizi oluşturup gönderdikten sonra yeni bir hikaye oluşturmak için daha önce yayınlanan hikayenize girin ve sol üst veya sağ alt köşedeki artı simgesine dokunun.

Ne Yayınlayacağınızı Mı Merak Ediyorsunuz?

LinkedIn hikayeleri iş hayatınızla ilgili sohbetler başlatmanın iyi bir yoludur. Çünkü hikaye yayınlayan birisine direkt cevap vererek kolaylıkla sohbet başlatabiliriz.

Paylaşabileceğiniz hikaye örneklerine gelirsek; ağınıza bir soru sorabilir, güncel son dakika haberleriyle ilgili öngörülerinizi paylaşabilir, bir ürün demosunu inceleyebilir veya başkalarının bir becerisini geliştirmek adına bilgi verebilirsiniz.

Özelliğin herkese açılması ve kullanımının artması ile birlikte karşılaşacağımız hikaye örneklerini biz de merakla bekliyoruz. Bugün bir LinkedIn hikayesi oluşturarak özelliği kullanmaya başlamaya ne dersiniz?

LinkedIn ile ilgili yeni çıkan özelliklerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin: https://www.linkedin.com/company/14822377/admin/

Kaynak: blog.linkedin.com