Yöneticiler için LinkedIn

Linkedin her geçen gün daha fazla profesyonelin katılımı ile büyümeye ve iş dünyası için önem kazanmaya devam ediyor. Bugün 800 milyondan fazla üye sayısına ulaşan LinkedIn’i kullanan en büyük grup; yöneticiler. Hatta 5 LinkedIn üyesinin 4’ü iş dünyasında karar verici konumda. Çünkü LinkedIn tüm dünyadan ve sektörden profesyonelin buluştuğu, bünyesinde sonsuz fırsat barındıran tek platform.

Tüm bunları düşündüğümüzde LinkedIn’in yöneticiler ve karar verici profesyoneller için apayrı bir öneme sahip olduğunu ve bu platformda görünür olmanın önemini bir kez daha anlayabiliyoruz.

LinkedTips olarak, Türkiye’de LinkedIn üzerine farkındalığı artırmak adına, bireylere ve kurumlara danışmanlık hizmeti veren tek şirketiz. Bu kapsamda üst düzey profesyonellere özel ‘LinkedIn For Executives’ adlı eğitim paketimizi tasarladık.

 

Üst düzey bir yönetici olarak LinkedIn For Executives paketimiz ile:

  • Güçlü ve profesyonel bir profil oluşturabilir,
  • Bireysel markanızı ve itibarınızı güçlendirebilir,
  • Sektörünüzde düşünce liderliğinizi kanıtlayabilir,
  • Networkünüzü geliştirerek iş birliği fırsatları yakalabilir,
  • Rekabetçi iş piyasasından haberdar olarak iş stratejinizi geliştirebilirsiniz.

PAKET KAPSAMI:

Linkedtips’in 3 ayrı hizmetinin içeriklerinin üst düzey yöneticiler için yeniden tasarlandığı, birleştirilmiş bir paket eğitim olan ‘LinkedIn for Executives’in içeriğine birlikte bakalım:

  • LinkedIn Profil Düzenlemesi & Optimizasyon

Linkedın’de güçlü bir bireysel marka için en önemli konuların başında profil geliyor.

Eğitim paketinin bu kısmında sizinle 1 saatlik detaylı bir online görüşme yaparak profesyonel kimliğinizi tanımlayıp alınan bilgiler doğrultusunda LinkedIn profilinizin düzenlemesini yapıyoruz. Ayrıca Google gibi arama motorlarında ve LinkedIn platformu içinde bulunurluğunuzu artıracak optimizasyon çalışmasını gerçekleştiriyoruz.

Bu çalışmanın sonunda dijitaldeki bireysel markanızı sağlamlaştırmış ve profesyonel dünyada görünürlüğünüzü artırmış oluyoruz.

  • LinkedIn For Executives Eğitimi

Profil çalışmanız tamamlandıktan sonra bireysel marka yönetimi ve düşünce liderliğinizi kanıtlamak adına platformu istikrarlı ve etkin bir şekilde kullanmak önemli. Eğitim paketinin bu kısmı etkin kullanımınızı teşvik edecek; platform aracılığıyla network geliştirme, içerik paylaşım stratejileri, arama çubuğunun kullanımı ve grupların aktif kullanımı konularını ve çok daha fazlasını içeriyor.

Potansiyel işbirliği ve yatırım fırsatları için LinkedIn’de doğru bir bağlantı kitlesine sahip olmanız önemli. Sizin için gerekli olan bağlantıların kimler olduğunu konuşacak ve bu kişileri ağınıza ekleyip ilişki geliştirirken dikkat etmeniz gerekenlere değineceğiz.

İçerik paylaşım konusu ise sektörünüzde güven veren düşünce liderliğinizi kanıtlamak adına çok önemli bir konu. Sizin için kaliteli içerik nedir? Hangi sıklıkla ne gibi paylaşımlar yapmalısınız? Daha fazla kişiye uzmanlığınızı nasıl duyurabilirisiniz? Globalde sektör liderleri neleri tartışıyor? Tüm bu sorularınızı içerik paylaşım konusu altında açıklığa kavuşturacağız.

LinkedIn arama çubuğu ve filtreleme özellikleri ile sektörünüz için rakip analizi yapabilir, globaldeki önemli şirket ve liderleri inceleyebilirsiniz. Bu sayede sektörünüzün globalde hangi noktada olduğuna dair önemli resmi görerek iş stratejilerinize yön verebilirsiniz.

LinkedIn grupları da tüm dünyadan profesyonellerin bir araya geldiği önemli platformlar. Bu gruplara dahil olarak ummadığınız iş birliği ve ortaklık fırsatları yakalayabilirsiniz. Hatta sektörde bilinirliğinizi ve uzmanlığınızı kanıtlamak adına siz de bir grup oluşturabilir ve etrafınızda önemli bir network oluşmasını sağlayabilirsiniz. Grupların kullanımına ve nasıl grup oluşturulacağına bu kısımda değineceğiz.

Platform üzerinden uygulamalı şekilde online olarak gerçekleştirilecek 1 saatlik eğitim sonunda platformun kullanımını ve bilmediğiniz tüm özelliklerini keşfetmiş olacaksınız.

  • LinkedIn Danışmanlığı

Eğitim sonrası öğrendiklerinizin ardından platformu kullanıp sorularınızı ve aklınıza takılanları tespit ettikten sonra ekstra 1 saatlik danışmanlık seansı daha yapıyoruz. Tüm sorularınızı bu seansta cevaplayıp netleştirerek LinkedIn eğitiminizi tamamlamış oluyoruz.

Aynı zamanda eğitim sonrası her zaman elinizin altında olması adına sizin için hazırladığımız ‘LinkedIn Bireysel Kullanıcı El Kitabı’nı hediye ediyoruz.