Blog | LinkedTips2020-10-19T09:52:36+00:00

Son LinkedIn Güncellemeleri

LinkedIn’in yeni reaksiyon özelliği Türkiye’deki kullanıcılar için de güncellendi. LinkedIn’in herkesle paylaşılması beklenen Facebook benzeri “İfadeler” özelliğinin, dün itibariyle Türkiye’deki kullanıcıların kullanımına da açıldı. Geçtiğimiz günlerde Facebook benzeri ifadeler özelliğinin LinkedIn Haber Kaynağına geleceğini belirtmiştik.

LinkedIn, Marka Farkındalığınızı Nasıl Geliştirir?

Günümüzde çevrimiçi dünyada var olmanın çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek ve hepimiz özellikle sosyal medyada hem kişisel hem de kariyer bakımından fark edilmek istiyoruz. Bu yüzden çevrimiçi markalaşma oldukça önemli çünkü çevrimiçi imajınız ve faaliyetleriniz sizin kim olduğunuzu ve neler yaptığınızı insanlara belli etmenizi sağlar; bu da potansiyel bir müşterinin sizinle ilgili dikkat ettiği ve edeceği ilk şeydir.

LinkedIn Ağınızı Genişletmek için İpuçları

İş dünyası profesyonellerinin kullandığı bir sosyal ağ olan LinkedIn’i Statista verilerine göre 2018 yılında dünya genelinde yaklaşık 467 milyon kişi kullanmaktadır. Yine sosyal paylaşım ağlarındaki aktif kullanıcı sayısına bakıldığında en popüler ağların başında gelen LinkedIn, günümüz profesyonellerinin ağlarını geliştirebilecekleri ve farklı bağlantılar kurabilecekleri oldukça etkili bir platform olarak diğer kariyer portallarından ayrılmaktadır.

Etkili bir LinkedIn Kullanımı İçin 10 İpucu

LinkedIn profesyonel iş hayatınızı, deneyimlerinizi ve yetkinlikliklerinizi ön plana çıkarabileceğiniz bir kariyer platformudur. Hızla artan kullanıcı sayısı ve İnsan Kaynakları uzmanlarının işe alım süreçlerini aktif olarak LinkedIn üzerinden yürütmesi bu platformun önemini her geçen gün arttırmaktadır. Peki dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı LinkedIn’de

Bir iş bulma platformu olarak başlayan LinkedIn zamanla B2B pazarlama devine dönüştü

Şu anda LinkedIn sosyal medyada pazarlama ve ağ oluşturma, özellikle de B2B pazarı için bir numaralı sosyal ağ konumundadır. Kullanıcılar yeni bağlantılar yaratma yoluyla potansiyel müşteriler bulmak ve yeni iş anlaşmaları bağlamak için LinkedIn’I etkin kullanmanın yolları peşinde. Siz de firmanızı, iş kolunuzu tanıtmak, marka bilinirliğinizi artırmak, kendinizi bir düşünce lideri olarak öne çıkartmak, yeni müşteriler ve bu arada yeni çalışanlar bulmak istiyorsanız yapabileceğiniz çok şey var.

Yüksek Etkileşim Alan LinkedIn İçerikleri Oluşturmak İçin 4 Tavsiye

LinkedIn işle ilgili faaliyetlerin hemen hemen tümü için oldukça çok kullanılan bir platformdur. Şirketinizi tanıtmak ve markanızı oluşturmak için, içerik tanıtmak ve bir ağ oluşturmak ve daha birçok konu için LinkedIn çok iyi bir başlangıçtır. Ağınızı kurmaya ve tanınmaya başlamak içinse dikkat çekici içerikler oluşturmak çok önemli bir noktadır. Yüksek etkileşim almanızı sağlayacak 4 tavsiyeyle başlayalım!

LinkedIn’de Neler Paylaşabilirsiniz?

LinkedIn aktif olmanızın önemli olduğu bir platform. Bu yüzden rutin olarak gönderi paylaşmaya çalışmalısınız. Elbette sürekli içerik bulmak zor olacaktır, bu yüzden size paylaşabileceğiniz içerik önerileri derledik. Ama unutmayın, hangi başlığı seçerseniz seçin yazdığınız içeriğin size ve işinize uygun olduğuna emin olarak paylaşmaya başlamalısınız.

Yoksa Siz Hala Bu LinkedIn Yanlışlarını Yapıyor Musunuz?

Biz LinkedIn profesyonelleri kullanıcılara platformun nasıl efektif ve kariyer hedeflerine uygun bir şekilde kullanılması gerektiğine ilişkiler tavsiyeler ve ipuçları verirken, platform özelinde yapılan hatalarla sık sık karşılaşıyoruz. Bu sefer sizin için kullanım tavsiyeleri değil, LinkedIn üzerinde yapılan bazı hataları derledik. Keyifli okumalar

Bireysel ve kurumsal düzeyde sayısız fırsatlar sunan LinkedIn’inin potansiyelini hemen keşfedin.
Hemen Teklif Al
Go to Top